כירוגייה דנטלית

שתלים דנטליים

שתלים דנטלים

חסר שיניים חלקי או מלא הוא בעיה נפוצה בקרב המטופלים הפונים לקבלת טיפול שיניים. קיימות מספר דרכים עיקריות להחזרת השיניים שאבדו: שיקום נשלף – תותבות שלמות או חלקיות, שיקום נשלף נתמך שתלים – תותבות המחוזקות למקומן ע”י שתלים ושיקום קבוע נתמך שתלים. השתל הדנטלי נועד להחליף שיניים שאבדו. היום, טיפול בשתלים דנטלים נפוץ ואפשרויות הטיפול רבות. חשוב להבין כי קיים בשוק מגוון רחב של סוגי שתלים וחלקי שתלים ברמות איכות וביקורת שונות. אנו משתמשים במרפאה בשתלים וחלקי שתלים של חברות ותיקות עם בסיס עובדתי מהימן.

  • צילומי פנורמי וסיטי במרפאה
  • הרמות סינוס מורכבות ע"י מומחה פה ולסת
  • כתרי זירקוניה בהברגה

שתלים ביום אחד

שיטות כירורגיות ושיקומיות מתקדמות מאפשרות לצמצם את משך הטיפול בשתלים דנטלים. לשיטות אלה יתרונות רבים מבחינת נוחות המטופל ומבחינה כלכלית. שיטות ההשתלה המיידית (השתלה במעמד העקירה) וההעמסה המיידית (שיקום זמני במעמד ההשתלה), במקרים המתאימים, אכן מקצרות את משך הטיפול. במהלך טיפול שיניים כירורגי ושיקומי מורכב יש חשיבות רבה להקפדה על שלבי העבודה השונים וזמני הריפוי וההחלמה. ביום אחד קשה ואפילו בלתי אפשרי להשיג תוצאה אופטימלית. כחלק מתכנון הטיפול מרכיב הזמן ונוחות המטופל נלקחים בחשבון והטיפול שיבחר יהיה הקצר ביותר האפשרי להשגת שיקום טוב ועמיד לאורך זמן.

שלבים בדרך לחיוך מושלם

חיוך בריא בהישג יד

פגישת הכרות

בפגישה הראשונה נבצע בדיקה מקיפה של כל הרקמות האורליות, נבצע את הצילומים שנצטרך וביחד נחליט על תוכנית הטיפול שמתאימה לרצונכם ומצבכם הבריאותי. מפה נצא לדרך...

יום ההשתלה

במידה והחלטנו על ביצוע עקירות ושתלים באותו המעמד, או העקירות בוצעו מבעוד מועד...כל מטופל וכל עצם אינה זהה, לכן כל מטופל מקבל תוכנית טיפול אישית כאשר מטרתה היא כמובן להעניק לכם חיוך יפה ובריא במינימום זמן. 

שיקום השתל

בחלוף בערך כ-3 חו', לאחר שהשתל נקלט בעצם ניתן לבצע את השיקום סופי. אנחנו סורקים את השתל ע"י מערכת ממוחשבת ולאחר כיומיים אתם מקבלים את הכתרים. היתרון בכתרים בסריקה- אין שימוש בדבק. בספרות ידוע ששימוש בדבק הינו גורם עיקרי לכשלון שתלים. 

שתלים, סינוסים...

כל מה שרציתם לדעת...

כאשר אנו משקמים שן חסרה ע"י שתל איננו פוגעים בשיניים הסמוכות. לעומת זאת, כאשר מבוצע גשר, יש צורך להשחיז שיניים בריאות לפעמים. השחזת שיניים בריאות- לפעמים כרוכה בטיפולי שורש, מדובר בשיטה ישנה ולא שמרנית. אם יש את האפשרות- תמיד עדיף לבצע שיקום על גבי שתלים. 

הכל עניין של זמן, אם נאלצתם לעקור שן וחיכיתם זמן רב עד לביצוע השתל, כנראה שהעצם נספגה. לצערנו, הדבר תמיד חמור יותר בלסת העליונה. ההמלצה היא- לבצע שתל במעמד העקירה. אם זה בלתי אפשרי עקב זיהום- להגיע לבדיקה 3 חודשים לאחר העקירה ולבדוק האם קיים ריפוי ראשוני. 

סיגריות וסכרת הם האויבים הרשמיים של השתלים, אבל...
כל עוד אתם לא מעשנים יותר מ-10 סיגריות, כנראה הכל יהיה בסדר.
לסוכרת- חשוב שהמחלה תהיה מאוזנת, לשם כך טרם ההשתלה נבדוק את ערך ההמוגלובין המסוכרר שלכם. בכלל, כאשר יש מצב בריאותי כלשהו- תמיד נתייעץ עם הרופא המטפל שלכם. 

סינוסים הינם מערות הפנים, חלק ממערכת הנשימה שנמצאת בחלק העליון של הפנים. הסינוסים נמצאים בצדדי הלסת העליונה ובעצם מייצרים את הגבול העליון שלה. כאשר העצם נספגת, נשארים הסינוסים בלבד- והסינוסים לא יכולים לקלוט שתלים. לכן, יש צורך בהרמת סינוס. מדובר בניתוח שבמהלכו ממקמים מחדש את גבול הסינוס וממלאים אותו בעצם מלאכותית שתקלוט את השתלים. 

אפילו יותר מאשר על שיניים! שתלים רגישים בהרבה יותר למחלות חניכיים, אם כבר השקעתם בשיקום על גבי שתלים, תשקיעו בתחזוקה שלו. במרפאתנו יש כלים מיוחדים (מכשיר התזה ולייזר) אשר יכולים לבצע חיטוי אופטימלי לשתלים. מינימום אחת לחצי שנה. 

הכל תלוי בתנאים שאתם ואנחנו נעניק להם. אם הכתר יהיה מוברג ללא דבק- השתל יחזיק יותר זמן. אם בבית תשקיעו בצחצוח בגבול בין השתל לחניכיים- לא תהיה דלקת חניכיים והשתל ישרוד זמן רב יותר. אם תגיעו כל חצי שנה לניקוי אבנית- נדאג שלא תתפתח דלקת סביב השתל. 

לתיאום טיפול

צרו קשר ותאמו פגישת הכרות בחינם