רפואת שיניים לילדים

טיפולי שיניים לילדים ונוער

הזורע חיטה- דואג לשנה, הנוטע עצים- דואג לשנים, המחנך נפשות- דואג לדורות

כדי שהילדים שלכם לעולם לא ייסבלו מחורים בשיניים - יש להתחיל במעקב מוקדם ככל הניתן. ההמלצה היא לפחות בגיל שנה להגיע לבדיקה הראשונה. כמובן, ניתן בכל לשאלה להתייעץ איתי גם בוואטסאפ.
אל תשכחו- חורים בשיניים הם מדבקים, אם לכם יש חורים, אתם תדביקו את הילדים שלכם, ואם בשיניי החלב של הילדים יש חורים- אז הם ידביקו את השיניים הקבועות.  

  • טיפול בפעוטות ועששת הבקבוק
  • טיפול בחבלות בשיניים חלביות וקבועות
  • טיפול בשיטה א-טראומטית, עצירת עששת ללא זריקה או קדיחה

שיניים חלביות

שיניים חלביות הן בדיוק כמו שיניים קבועות- עם עצב ושורש. לכן, הזנחת שיני החלב של ילדכם יכולה בקלות לגרום לכאבים, נפיחויות וכו'... חשוב לטפל בשיניי חלב, במרפאתנו מבצעים את מגוון הטיפולים בשיני החלב: סתימות, כתרים, שומרי מקום, טיפולים בעזרת גז צחוק. 

שיניים בריאות- ילדים בריאים

אז איך מטפלים בילדים

פגישת הכרות

בפגישה הראשונה נכיר אתכם ואת ילדכם, נדבר על המצב הבריאותי של הילד, הרגלי האכילה, הרגלי הצחצוח וכמובן נספור את השיניים. בבקשה, אל תכינו את ילדכם מראש-אנחנו מסבירים לילד הכל בסבלנות. 

פגישת הטיפול

במידה ובבדיקה הראשונית גילינו עששת-חור, נקבע בפגישה לסתימה או טיפול אחר. נחליט ביחד אם הילד צריך גז צחוק כדי להקל עליו, ונבצע כמובן צילומי רנטגן כדי לבדוק את עומק החור. טיפול בילד כולל 3 גורמים: הרופא, ההורה והילד- כאשר הילד הוא במרכז. רק ע"י שיתוף הפעולה שלכם נצליח להגיע לתוצאה הרצויה. 

מעקבים

סיימנו את הטיפולים, יופי, רק אל תעלמו בבקשה... עששת היא מחלה כרונית ומדבקת, כדי להיות בטוחים שלא יווצרו חורים חדשים עלינו להיות במעקב. תלוי בדרגת העששת של ילדכם נחליט ביחד כל כמה זמן עליכם להגיע למרפאה. במעקבים נמרח לקים מיוחדים על השיניים שיימנעו מחורים חדשים להיווצר. 

שיניים קטנטנות

והמון המון שאלות...

ההנחיות של האיגודים הבינלאומים ממליצים על צחצוח עם משחת שיניים מופלרת מהשן הראשונה פעמים ביום, תמיד אחרי האוכל. עיתים מגיל 4 אמליץ גם להתשמש בחוט דנטלי.

אמא עם חורים- כנראה תדביק את הילד בחיידקי העששת. צריכה מוגברת של חטיפים כמו: קורנפלקס בשקית, שתיה מתוקה-ויטמינציק, בקבוק עם תחליף חלב מעל גיל שנה, הנקה לילית וחוסר צחצוח. 

לחוסר שיתוף פעולה יש כמה דרגות וכל ילד הוא שונה. לעיתים מספיק חיבור בין הרופאה לילד, לעיתים יש צורך בגז צחוק , לעיתים יש צורך בטשטוש ולעיתים יש צורך בהרדמה כללית. הכל כמובן גם תלוי בכמה שיניים צריך לטפל ומה סוג הטיפול- על כל אלו, אנו מחליטים ביחד אתכם.

כאשר השיניים החלביות פגועות הילד לא יכול לאכול, לא יכול לישון והחורים פוגעים בתפקוד הרגיל שלו. מעבר לכך, שהשיניים החלביות שומרות מקום בלסת לשיניים הקבועות, איבוד מוקדם של שיניים חלביות ייגרום לבעיות בקיעה של השיניים הקבועות. 

האיגודים המקצועים ממליצים להגיע בגיל שנה, אם פספסתם את זה- לפחות תגיעו בגיל 3 כשכל השיניים החלביות בפה ונוכל לבדוק ביחד את המבנה שלהם ואת איכות הצחצוח.

ממש ממש לא. חורים בשיניים זו מחלה התנהגותית כמו השמנת יתר או סכרת. ז"א ברגע שתשנו את ההרגלים שלכם ושל ילדכם- החורים לא ייעלמו אבל בוודאי שלא יחמירו. 

לתיאום טיפול

צרו קשר ותאמו פגישת הכרות בחינם