אסתטיקה דנטלית

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים כוללת שימוש בחומר הלבנה המבוסס על מי חמצן או על ג’ל של קרבאמיד פראוקסיד (שמתפרק אף הוא למי חמצן בסופו של דבר) בריכוזים משתנים 15-35 אחוז. מי החמצן מתפרקים לחמצן ומימן כאשר החמצן חודר את זגוגית השן מבלי לגרום לה נזק ומחמצן את הקשרים בין מולקולות הכתמים לשן וכך מסיר את הכתמים הכלואים בשכבת הדנטין. תהליך זה מסיר את הכתמים ומבהיר את צבע השיניים.
הלבנה במרפאה מתבצעת במרפאת השיניים על ידי רופא השיניים. מדובר ב- 1-2 פגישות של 60 דקות והתוצאה היא מיידית. הטיפול הוא מהיר עקב השימוש בחומר הלבנה מחמצן בריכוז גבוה של 35% והפעלתו על ידי לייזר שמזרזים את התהליך הכימי.

  • הלבנה בלייזר ללא חימום מיותר של עצבי השן
  • ניקוי אבנית בהתזה לפני כל הלבנה
  • במידה הצורך סדים להלבנה לטיפול תומך בבית

?לכמה זמן נראות התוצאות

הלבנת שיניים המבוצעת על אצל רופא השיניים, מחזיקה בין שנה לשנתיים. תלוי במצב השיניים ובגורמים חיצוניים כמו היגיינה אישית, עישון ותזונה.
רצוי אם כן לחזור על הטיפול מעת לעת על מנת לשמר את המראה הרענן של השיניים לאחר הטיפול. לרוב מטופלים מבקשים חידוש קל של תהליך ההלבנה בחלוף 12חודשים.

שאלות ותשובות

כל מה שרציתם לדעת על הלבנת שיניים

חד משמעית לא, כל עוד כמובן מקפידים ללכת למרפאה של רופאי שיניים מומחים שפועלים ברישיון, ויש להם התמחות בטיפולים של הלבנת שיניים בלייזר. הטיפול עצמו איננו כואב כלל, ולאחר זמן קצר אפשר לחזור לתפקוד רגיל לחלוטין בפה שלכם. חלק מהמטופלים מדווחים שיום או יומיים לאחר הטיפול הפה שלהם עדיין יותר רגיש, אך לא מדובר על כאבים של ממש, ולרוב זה עובר מעצמו. הטיפול עצמו גם נעשה כמובן עם כל אמצעי ההגנה הנדרשים - כולל כיסויים לחניכיים שלכם, וכן משקפי מגן עבור הפנים שלכם. הרופאים הם אלו שמתפעלים בעצמם את מכשירי הלייזר, כדי שאתם תיהנו מתוצאות מצוינות

לפני  ביצוע הלבנת שיניים יש לסלק אבנית, נגעי עששת ולתקן ושחזורים לקויים. לא מבצעים הלבנת שיניים לפני טיפולי שיניים משמרים קונבנציונאליים. 

רוב האוכלוסייה נמצאת מתאימה לטיפול של הלבנת השיניים ולשיפור מראה השיניים.
הלבנת שיניים מומלצת לכל מי ששיניהם מוכתמות, צהובות, אבדו מגוונם הבהיר ולכל אדם המעוניין בחיוך לבן וחינני. חשוב מאוד לעבור בדיקה אצל רופא השיניים טרם הטיפול על מנת לבחון את בריאות השיניים והחניכיים, ולתאם את הטיפול הרצוי והיעד המבוקש.
סתימות קיימות, כתרים וציפוי חרסינה (Veneers), אינם מגיבים לתהליך ומבנים אלו דרושים לחידוש והחלפה, במקרה בו נותרו כהים יותר ביחס לשן בגמר הטיפול.

התהליך של הלבנת שיניים בלייזר נעשה באמצעות כמה חומרים נוספים, מעבר לקרן הלייזר אשר מוקרנת על השיניים שלכם. מורחים לרוב ג'ל מיוחד על השיניים שלכם - שהוא זה שגורם להלבנה עצמה, בעוד שקרן הלייזר רק נועדה להגביר בעצם את האפקטיביות של אותו ג'ל ולהפוך את ההלבנה למהירה יותר, איכותית יותר וחזקה יותר.

בטיפול בלייזר אתם רואים את התוצאות באופן מידי, ואין צורך לחזור לטיפול נוסף! בחלק מהמקרים, על מנת לשמור על הלובן לאורך זמן, אתם גם תקבלו מרופא השיניים שלכם ערכה מיוחדת להלבנה ביתית. המטרה של הערכה הזו היא בעיקר לאפשר לכם להמשיך ולשמור על רמת הלובן המושלמת שאליה הגעתם עם טיפול הלייזר, ולכן כדאי להשקיע בטיפול היומי בבית.

 עם הגיל נפגם הגוון הטבעי של השן והיא מצהיבה או מקבלת גוון אפרפר. הלבנת שיניים מחזירה את הגוון הטבעי לשן ומשווה לפנים מראה צעיר ורענן יותר.
ישנן סיבות נפוצות נוספות להכהיית השיניים כגון: סוגי שתייה (קפה, תה, קולה וכיו"ב), סיגריות וטבק, תבלינים, פגיעת עצבים וסתימות ישנות. גם טיפול אנטיביוטי עלול להביא לפגיעה בגוון השן.

שלבים בדרך לחיוך מושלם

חיוך מושלם בהישג יד

פגישת הכרות

בפגישה הראשונה נבדוק את מצב השיניים והחניכיים, הלבנה מבוצעת רק בשיניים וחניכיים בריאות. לאחר מכן, נקבע את צבע השיניים שלכם ונראה בכמה דרגות ניתן להלבין אותם.

פגישת ההלבנה

בהתאם לסוג ההלבנה שבחרתם- מרפאתית, ביתית או משולבת: השלב הראשון תמיד יהיה סילוק אבנית בהתזה- כבר לאחר הטיפול הזה השיניים ייראו משמעותית טוב יותר. השלב השני- הלבנת השיניים בליזר- בערך כחצי שעה, ללא כאבים. במידת הצורך תקבלו סדים מותאמים וחומר הלבנה להמשך התהליך בבית. 

הוראות ביתיות

כדי לשמור על תוצאה אופטמילית מומלץ להמנע מעישון, שתיית קפה ויין אדום ביום ההלבנה. אידיאלית- עדיף להמשיך בהרגלים הללו גם אחרי הטיפול. לא מומלץ להשתמש במשחות מלבינות אשר נמכרות בסופר, כיוון שהן בעלות מקדם שחיקה גבוה שאומנם בהתחלה מעניק גוון לבן יותר, אך עם הזמן גורם לספיחה מוגברת של פיגמנטים מהאוכל.

לתיאום טיפול

צרו קשר ותאמו פגישת הכרות בחינם